Banner
Haberler
...CORONA VİRÜS NEREDEN GELDİ,SORUMLULUK ALMA ZAMANI.
Şu an yaşanan pandemi, tarihte yaşanmış örnekleri ile tekrar etmeyeceğini garanti etmezken sorunun ana kaynağına inmenin önemi karanlıklar içersine ışık tutulmayı bekliyor. (Eklenme Tarihi: 23/03/2020)
 
...NEFESİNE DOY YAŞAMINA DOĞ!!
Düzgün ve doğru nefes almak demek, vücuda doğru oranda oksijenin girmesini sağlayan nefes alışkanlığı demektir. Bu işin fiziksel kısmıdır. Oksijenlenmiş kan; sağlıklı hücreler ve tüm organizmanın fiziksel iyiliğine hizmet eder. Oksijenden yoksun bir beden ise bu sağlıksız duruma ataptasyon yaratır ve tek hedefi hayatta kalabilmek olan fiziksel sistem toksin yüklü oksijenden yoksun bir bedene rağmen yaşamını sürdürür .Nasıl (Eklenme Tarihi: 12/05/2019)
 
...Yogik Arınma Teknikleri (Kriya)
Geleneksel Hatha Yoga, vücudun doğal halinin dengeli ve saglıklı olduğu, bizim ise hatalı yasam tarzı ve beslenme nedeniyle bu saflığı bozduğumuzdan yola çıkar (Eklenme Tarihi: 26/10/2018)
 
...Kendi Frekansımızı Yükselterek İyileş(tir)mek
Amerikalı Bilim Adamı Dr. David Hawkins , ( 1927-2012) frekanslar , frekansların bilinç düzeylerinde etkisi , ilişkisi üzerine binlerce araştırma yapmış ve ortaya Hawkins bilinç haritası denen Tabloyu çıkarmıştır. Yaptığı deneylerde , yüksek frekanslı duygu ve düşüncelerin ; düşük frekanslı olanlardan daha güçlü ve etkili olduğunu . En yüksek frekansa ulaşmış bir bilincin düşük frekanslı 70 milyon bilinci dengelediğini klinik olarak kanıtlamış ve Power vs Force - An Anatomy ofConsciousness ( Güç Kuvvete Karşı – Bilincin Anatomisi ) Kitabında detaylı olarak anlatmış (Eklenme Tarihi: 05/10/2018)
 
...Zayıflamanın en sağlıklı yolu: Probiyotikler
Rejim yapmadan, sadece vücudunuzdaki dost bakterilerin sayısını artırarak zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bilimsel araştırmaların bulguları probiyotiklerin az bilinen bir yönünü daha ortaya koyuyor. (Eklenme Tarihi: 03/07/2018)
 
...Sağlık için Yoga
SAĞLIK İÇİN YOGA NEDİR? Yoga zihin, beden ve nefesin tepki ve alışkanlık düzenlerini fark etme ve gözlemlemeyi öğrenme sürecidir. Bu hareket modellerinin farkına vardığınızda yavaş yavaş ve sebat ederek onların yerine daha dengeli başka hareket ve düşünme modellerine geçebilirsiniz. (Eklenme Tarihi: 21/06/2018)
 
...RAMAZAN AYINDA YOGA VE FAYDALARI (neden Yogaya devam edilmeli?)
Oruç tutulurken kas ve iskelet sistemi hareketsiz bırakılır ise hücre içine yeteri kadar oksijen gitmez bu durum alınan gıdanın yakılamaması ve enerji açığa çıkarılamadığı için bedende depolanması anlamına gelir ki biz buna kilo alımı diyoruz , depolanan yağ ve atılalamayan kalori istenmeyen sonuçlara sebep olur. (Eklenme Tarihi: 14/05/2018)
 
...Beyinlerimiz biz farkına bile varmadan birbirleriyle konuşuyor olabilir mi?
Olabilir. En azından ABD'deki Northwestern Üniversitesi'nden nöroloji profesörü Dr. Moran Cerf'in beynin elektrik sinyallerinin senkronizasyonu üzerine yaptığı çalışmalara göre durum böyle. (Eklenme Tarihi: 11/04/2018)
 
...Hislerin Vücut Haritası
Hislerin Vücut Haritası “Gururdan göğsün kabarması” ya da “tepeden tırnağa mutluluk” ifadeleri gerçek olduğu kadar evresel de. Ve artık bu hisler için bir vücut atlası oluşturabiliyoruz. (Eklenme Tarihi: 11/04/2018)
 
...KİMSİN?
Yaşamınızın ustası olun!! (Eklenme Tarihi: 07/04/2018)
 
...Tardigrada nedir bilir misin?
Denedin ve iyileşmediyse durum neden tekrar tekrar oluyor biliyor musun? (Eklenme Tarihi: 12/03/2018)
 
...KAYBETMEK!
Egon sahip olduklarını KAYBETMEMEK üzerine programlıdır ve varlığını böylece sürdürebilir. Ayrım yapmaz, iyisi veya kötüsüyle ilgilenmez. Konu hayatta daha uzun süre kalmaksa, EGO... (Eklenme Tarihi: 19/02/2018)
 
...MADALYON ,Sen ve Evren!!
Kişisellik ve evrensellik tıpkı madalyonun iki yüzü gibidir. Orada her ikisi de vardır. Hareket beklerler! Olasılıklar oldukları yerdedir. Sen onlarla aynı yerde olursan bu bir denk geliştir. (Eklenme Tarihi: 24/01/2018)
 
...KENDİNE İLİŞKİN BİLGİ GÜÇTÜR!!
Ben kimim?? (Eklenme Tarihi: 22/01/2018)
 
...A’dan Z’ye Asanalar
Sansikritçe/İngilizce/Türkçe (Eklenme Tarihi: 10/01/2018)
 
...NESİLDEN NESİLE EVRİLE EVRİLE !!!!NEYİ ÖĞRENİYORUZ!!
İnanmak beklenti halidir.Beklentiler umudetmeyi besler. Bunun nesi kötü ki ??diyebilirsiniz... (Eklenme Tarihi: 10/01/2018)
 
...Yoga’nın 5 Temel Prensibi
1-Doğru egzersiz, 2-Doğru nefes, 3-Doğru gevşeme, 4-Doğru beslenme, 5-Doğru meditasyon ve pozitif düşüncedir. (Eklenme Tarihi: 04/01/2018)
 
...Sizi 10 Dakikada Rahatlatacak 6 Nefes Egzersizi
Çok çalıştınız, az uyudunuz ve üzerinizde bir baskı mı hissediyorsunuz? Herhangi bir masaja gitmeden de rahatlayabilmenin birçok yol var. İhtiyacınız olan şey akciğerleriniz, nefesiniz ve 10 dakika gibi bir süre. (Eklenme Tarihi: 28/11/2017)
 
...ŞİFA PARADOKSU!
Evrenin temel dinamiğini oluşturan öncül yasanın “hareket ve değişim” olduğu ilkesini tüm mistik ve ezoterik gelenekler, kadim öğretiler ifade etmiştir. (Eklenme Tarihi: 10/04/2017)
 
...Neden günde sekiz bardak su içmek zorunda değiliz?
Kim olursak olalım, ne gibi bir derdimiz/hedefimiz olursa olsun mutlaka ama mutlaka bu kurala uymalıydık. İçimiz almaz, midemiz kaldırmazken bile kendimizi su içmeye zorlamalıydık. (Eklenme Tarihi: 10/04/2017)
 
...YOGANIN FAYDALARI NELERDİR?
Sadece fiziksel bir etkinlik olmayan yoganın, belli bir felsefesi ve psikolojik etkisi bulunmaktadır. (Eklenme Tarihi: 08/04/2017)
 
...KALBİN CEVABI
" KALP" senin göğsündedir ve haketmediğin durumlara maruz kalıyor olman bir başkasının kalbiyle ilgili değil.Artık bunu göermeyi , anlamayı seçmelisin. (Eklenme Tarihi: 27/03/2017)
 
...ESKİYİ BIRAK ..
Zarar verdiğini bildiğiniz halde vazgeçemediğiniz dışkıyı tutar gibi ihtiyaçtan , mecburiyetlerden tuttuğunuz insanları ya da vazgeçemediğiniz eşyalarınızı düşünün (Eklenme Tarihi: 27/03/2017)
 
...KENDİNE YAKLAŞ!!!
Bloke enerji beden kontrolünün gücünü senden alır , sen sen olduğunu zannederek yaşarken kendin dışında herkesi ve herşeyi düşünür bir yaşam sürüyor olursun aslında. (Eklenme Tarihi: 27/03/2017)
 
...NERESİ CENNETİN ???
Ezberini bozamadığın her "AN" 'CEHENNEM' dir, içinde cehaletin olduğu, aldanılmışlığın olduğu, garanticiliğin olduğu, hırsın olduğu, intikamın olduğu, ikircikliğin olduğu her halin ismidir. (Eklenme Tarihi: 27/03/2017)
 

Toplam 3 sayfadan 1. sayfa  1 2 3 >